طراحی نمای رومی مجتمع 12 واحده در شهر بوشهر- در طراحی نمای ساختمان رومی اصول و ویژگی های نمای رومی مانند هماهنگی ، تناسب و تقارن بسیار مورد اهمیتی است. استفاده از پنجره های بلند و وسیع یکی از جلو های زیبای این طرح می باشد.
ویژگی های طراحی نمای رومی:
هماهنگی و تناسب  – متقارن بودن ساختمان در فواصل ستون ها و تعداد پنجره ها – وجود ستون‌های بلند در ورودی ساختمان-  ستون های سنگی تزیین شده – داشتن سقف بلند –  پنجره های طولی و بلند که از کف تا سقف ادامه دارند و به بخش های کوچکتر تقسیم بندی   شده اند – پنجره ها هم می توانند به صورت صاف و هم به صورت قوس دار باشند – خطوط و فضاهای منحنی شکل که حس آرامش، راحتی واصیل بودن را به انسان می دهد – استفاده از سر ستون ها،سُراهی ها، مجسمه های سنگی وکتیبه ها – قوس های به صورت گرد شکل و عریض اجرا می شوند – ستون ها، به شیوه های نمای رومی، دوریک، قرنتی و یونیک، اجرا می شوند – دارای جزییات بیشتری نسبت به سایر نماها می باشد – به دلیل داشتن جزییات بیشتر شاسی کشی نما هزینه بیشتری را به کارفرما تحمیل میکند.

بیشترین طراحی نمای ساختمان در سبک های مدرن – رومی – مینیمال و سنتی می باشد. همچنین نما های ترکیبی و ساختارشکن مانند سبک معماری دیکانستراکشن و دیجیتال نیز توسط متخصصین مجرب در گروه معماری داتییس انجام می پذیرد.
ابعاد، موقعیت بنا، بافت شهری، تکنولوژی ساخت، میزان سرمایه گذاری و سلیقه کارفرما از موارد تعیین کننده سبک نما می باشد. ایجاد حجم، ریتم، تناسب، رنگ، بافت و رعایت اصول زیبا شناختی از مواردی است که می تواند به نمای بنا هویت دهد. همچنین در انتخاب جنس و رنگ مصالح نما می باید به موقعیت بنا دقت ویژه ای شود.
گروه معماری داتیس با کادری مجرب در زمینه طراحی و اجرای ساختمان کلیه خدمات مهندسی را با بهترین کیفیت ارائه می نماید.
خدمات گروه معماری داتیس شامل: طراحی نقشه های ساختمان- طراحی نمای ساختمان – طراحی دکوراسیون داخلی- طراحی باغ، پارک، روف گاردن و منظر – نقشه برداری- اجرا و بهسازی ساختمان می باشد.
گروه معماری داتیس با بیش از 18 سال سابقه طراحی، مشاوره، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی همواره بهترین خدمات مهندسی را به صورت ثبت سفارش آنلاین ارائه می نماید.