طراحی نمای مدرن

طراحی نمای مدرن آجری

طراحی نما نیز مانند سایر مسائل مربوط ساختمان دارای اصول و قوائد خاص خود می باشد که این اصول در سبک های مختلف از جمله نمای کلاسیک یا نمای مدرن باید رعایت بشوند. نمای مدرن مجتمع مسکونی واقع در شهر بوشهر با استفاده از خطوط افقی و عمودی در جهت ارتفاع بصری ایجاد شده است. نمای طراحی شده با استفاده از آجر نسوز به رنگ شاموتی و سنگ تراورتن می­ باشد. سنگ تراورتن از بهترین انواع سنگ­ها برای نمای ساختمان ­ها است. ریتم و هماهنگی ایجاد شده متاثر از بافت آجری خطی، جلوه ­ای خاص به وجود آورده و جهت ایجاد حجم نما از باکس ­های آهنی با روکش رابیتس استفاده شده است. لازم به ذکر است در اجرای آجر نسوز دقت و ظرافت بسیار اهمیت دارد و در بندکشی نهایی کار باید بسیار دقت شود. اسکپ کردن سنگ ­های نما و تمیز کردن سنگ از گرد و خاک از اصول مهم اجرای نما می­ باشد.

نمای ساختمان می تواند جزئی از خصوصیت بارز ساختمان یا حتی ساکنین آن بنا باشد. بیشترین طراحی نمای ساختمان در سبک های مدرن – رومی – مینیمال و سنتی می باشد. همچنین نما های ترکیبی و ساختارشکن مانند سبک معماری دیکانستراکشن و دیجیتال نیز توسط متخصصین گروه معماری داتیس طراحی می گردد. امروزه طراحی نما در سبک های سنتی، تاریخی، ایرانی و اسلامی نیز مطابق با فرهنگ، کاربری و موقعیت بنا مورد توجه می باشد. استفاده از مصالح سبک وارزان در جداره نما می تواند ساختمانی خاص تر را از نظر سادگی، زیبایی و صرفه اقتصادی بیشتر ایجاد کند.

طراحی نما شامل عکس های ساختمان در روز و شب، نقشه های اندازه گذاری، مشخصات مصالح و جزئیات اجرایی می باشد. و در صورت درخواست کارفرما و ثبت در قرارداد نما به صورت انیمیشن ارائه می گردد.

ابعاد، موقعیت بنا، بافت شهری، تکنولوژی ساخت، میزان سرمایه گذاری و سلیقه کارفرما از موارد تعیین کننده سبک نما می باشد. ایجاد حجم، ریتم، تناسب، رنگ، بافت و رعایت اصول زیبا شناختی از مواردی است که می تواند به نمای بنا هویت دهد. همچنین در انتخاب جنس و رنگ مصالح نما می باید به موقعیت بنا دقت ویژه ای شود.

گروه معماری داتیس با کادری مجرب در زمینه طراحی و اجرای ساختمان کلیه خدمات مهندسی را با بهترین کیفیت ارائه می نماید.

خدمات گروه معماری داتیس شامل: طراحی نقشه های ساختمان- طراحی نمای ساختمان – طراحی دکوراسیون داخلی- طراحی باغ، پارک، روف گاردن و منظر – نقشه برداری- اجرا و بهسازی ساختمان می باشد.

گروه معماری داتیس با بیش از 18 سال سابقه طراحی، مشاوره، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی همواره بهترین خدمات مهندسی را به صورت ثبت سفارش آنلاین ارائه می نماید.

جهت مشاهده آخرین پروژه های گروه معماری داتیس و ثبت سفارش از سایت ما بازدید بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *