طراحی نمای مینیمال

نمای مدرن، سادگی در طراحی و اجرای فرم نما با استفاده از خلاقیت و ایده های جدید است. در نمای مینیمال، پیچیدگی و تزئینات و جزئیات بیش از حد نماهای کلاسیک حذف می گردد و برخلاف نماهای کلاسیک به جای استفاده از یک متریال، معمولاً از چند متریال به صورت ترکیبی استفاده می شود. این ویلا باغ در روستای گورک از توابع شهر عالیشهر قرار دارد و از ترکیب سنگ تراورتن سفید، میکرو سمنت و الوارهای چوبی ساخته شده است. در نمای ساختمان، از پنجره های وسیع و تراس های گسترده جهت بهره بردن از منظر زیبای باغ، استفاده شده است. تراس مسقف شده با الوار چوبی علاوه بر کنترل نور، ترکیبی زیبا از نور و سایه در طول روز به وجود می آورد. لانای با دارا بودن دیوار و سقف شیشه ای امکان استفاده این بخش از بنا را در طول سال فراهم کرده و جلوه ای خاص به نمای ساختمان می بخشد.

نمای ساختمان می تواند جزئی از خصوصیت بارز ساختمان یا حتی ساکنین آن بنا باشد. بیشترین طراحی نمای ساختمان در سبک های مدرن – رومی – مینیمال و سنتی می باشد. همچنین نما های ترکیبی و ساختارشکن مانند سبک معماری دیکانستراکشن و دیجیتال نیز توسط متخصصین گروه معماری داتیس طراحی می گردد. امروزه طراحی نما در سبک های سنتی، تاریخی، ایرانی و اسلامی نیز مطابق با فرهنگ، کاربری و موقعیت بنا مورد توجه می باشد. استفاده از مصالح سبک وارزان در جداره نما می تواند ساختمانی خاص تر را از نظر سادگی، زیبایی و صرفه اقتصادی بیشتر ایجاد کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اصول طراحی نما و انواع سبک های طراحی نما، مقالات مربوطه را مطالعه نمایید.

طراحی نما شامل عکس های ساختمان در روز و شب، نقشه های اندازه گذاری، مشخصات مصالح و جزئیات اجرایی می باشد. و در صورت درخواست کارفرما و ثبت در قرارداد نما به صورت انیمیشن ارائه می گردد.

ابعاد، موقعیت بنا، بافت شهری، تکنولوژی ساخت، میزان سرمایه گذاری و سلیقه کارفرما از موارد تعیین کننده سبک نما می باشد. ایجاد حجم، ریتم، تناسب، رنگ، بافت و رعایت اصول زیبا شناختی از مواردی است که می تواند به نمای بنا هویت دهد. همچنین در انتخاب جنس و رنگ مصالح نما می باید به موقعیت بنا دقت ویژه ای شود.

گروه معماری داتیس با کادری مجرب در زمینه طراحی و اجرای ساختمان کلیه خدمات مهندسی را با بهترین کیفیت ارائه می نماید.

خدمات گروه معماری داتیس شامل: طراحی نقشه های ساختمان- طراحی نمای ساختمان – طراحی دکوراسیون داخلی- طراحی باغ، پارک، روف گاردن و منظر – نقشه برداری- اجرا و بهسازی ساختمان می باشد.

گروه معماری داتیس با بیش از 18 سال سابقه طراحی، مشاوره، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی همواره بهترین خدمات مهندسی را به صورت ثبت سفارش آنلاین ارائه می نماید.

جهت مشاهده آخرین پروژه های گروه معماری داتیس و ثبت سفارش از سایت ما بازدید بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *